Тимът на Унион (Берлин) излезе на първо място в Бундеслигата след успех с

...

Нова победа прати Унион на върха в Бундеслигата

Тимът на Унион (Берлин) излезе преди всичко в Бундеслигата след триумф с 1:0 над Кьолн при визитата си в среща от 6-ия кръг. Това е историческо първо позициониране на тима на това място в немския хайлайф в историята. Мачът беше решен от автогол на Тимо Хюберс още в 4-тата минута.

Столичани си заслужиха триумфа, тъй като настрана пропуснаха дузпа, удариха греда и друго тяхно попадение не беше прието поради засада.

В 10-ата Унион стигна и до дузпа, която обаче вратарят Марвин Швебе избави след слаб удар на Джордан Сибачу.

Вихрените начални минути продължиха с неуважение на попадение на Шералдо Бекер в 14-тата минута.

През второто полувреме берлинчани удариха греда посредством Кристофер Тримел, а в последните десетина минути играха и с човек повече, скед като Лука Килиан бепе изпъден за втори жълт картон.